موکب مهاجرین افغانستان تا سه روز بعد از اربعین پابرجاست

زبان مشترک فارسی میان زائران ایرانی و افغانستانی همدلی خاصی را میان آنان در این راهپیمایی بوجود آورده و در بسیاری از نقاط مسیر حرکت نجف به کربلا به شکل دسته جمعی نوحه خوانی و عزاداری می‌کردند.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، زائران افغانستانی که در راهپیمایی اربعین شرکت کرده بودند دیروز وارد شهر کربلا شدند.
از صبح امروز (دوشنبه) که در کربلا اربعین اعلام شده است گروه‌های زیادی از زائران افغانستانی وارد حرم امام حسین (ع) شدند و همچنان ورود این زائران به شهر کربلا ادامه دارد.
شب گذشته نیز هیئت‌های عزادار افغانستانی تا پاسی از شب در حرم امام حسین (ع) و حرم حضرت عباس و صحن بین الحرمین به عزاداری و نوحه خوانی پرداختند.
اعضای موکب مهاجرین افغانستانی در خیابان شهدا در شهر کربلا نیز که از چند روز گذشته در این شهر بر پا شده به خدمت رسانی به زائران مشغول هستند.
«محمد آصف اخلاقی» یکی از اعضای این موکب به خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفت: موکب مهاجرین افغانستانی تا ۳ روز بعد از اربعین نیز همچنان بر پا خواهد بود.
«سید احمد احسانی» که از افغانستان خود را به راهپیمایی اربعین رسانده حضور زائران افغانستانی در این راهپیمای را چشمگیر توصیف کرده و گفت: خوشحالم که توانستم برای نخستین بار در این اجتماع بزرگ جهانی که شیعیان و مسلمانان از تمام دنیا در آن حضور دارند، شرکت کنم.
«حمید رسولی» از ذاکران اهل بیت (ع) و زائران افغانستانی که از شهر مشهد خود را به صفوف میلیون زائران اربعین رسانده، گفت: این اجتماع بزرگ خاری است بر چشم دشمنان اسلام و این حرکت عظیم ادامه خط سرخ شهادت است.
زبان مشترک فارسی میان زائران ایرانی و افغانستانی همدلی خاصی را میان آنان در این راهپیمایی بوجود آورده و در بسیاری از نقاط مسیر حرکت نجف به کربلا به شکل دسته جمعی نوحه خوانی و عزاداری می‌کردند.
تمام شهر کربلا شب گذشته مملو از جمعیت بود و زائران افغانستانی نیز در موکب‌ها، منازل شخصی و ایستگاه‌هایی که جمعیت حلال احمر در خیابان‌های اطراف حرم بر پا کرده شب را به استراحت پرداختند.
تا ساعتی دیگر گروه‌های عزاداری زائران افغانستانی با حضور در صحن بین الحرمین به عزاداری خواهند پرداخت.

۰۳
آذر ۱۳۹۵
نویسنده
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

Leave a Reply